Otwarcie nowocześniej linii tarczowania zestawów kołowych w Zakładzie Napraw Taboru w Zduńskiej Woli - Karsznicach.

W Zakładzie Napraw Taboru Spółki PKP CARGOTABOR w Zduńskiej Woli - Karsznicach uruchomiono nowoczesną linię produkcyjną napraw wagonowych zestawów kołowych. Dzięki nowej inwestycji Zakład zwiększy docelowo ilość naprawianych zestawów aż o 150 proc.


Zakład Napraw Taboru Spółki PKP CARGOTABOR w Karsznicach jako jeden z nielicznych w Polsce wykonuje kompleksowe naprawy zestawów kołowych do wagonów i lokomotyw. W 2013 roku rozpoczęto tam proces „tarczowania” wagonowych zestawów kołowych.
Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie na ten produkt, Spółka PKP CARGOTABOR podjęła  działania umożliwiające zwiększenie ilości napraw oraz produkcję nowych zestawów kołowych. Wykorzystując własne zasoby kadrowe zaprojektowano nową linię produkcyjną. W następnej kolejności  wykonano kompleksowy remont dwóch hal naprawczych  z jednoczesnym wyposażeniem i przystosowaniem ich do wykonywania zwiększonej ilość przetarczowanych zestawów kołowych.Wyprodukowane zestawy otrzymały certyfikat dopuszczający na terenie UE i już niedługo będą wykorzystywane w taborze Grupy PKP CARGO użytkowanym nie tylko w kraju, ale w całej Europie. Zaprojektowany produkt przez inżynierów Zakładu Spółki PKP CARGOTABOR w Zduńskiej Woli – Karsznicach może z powodzeniem konkurować na międzynarodowych rynkach.
W związku z dużym zapotrzebowaniem na zestawy kołowe Zarząd Spółki podjął decyzję o kontynuowaniu w Zakładzie procesu konstrukcyjnego i już planowana jest także rozbudowa linii napraw zestawów kołowych dla lokomotyw w pełnym zakresie  - wraz z przetarczowaniem.


 


PKP CARGOTABOR Sp. z o.o.
Ul. Grójecka 17
02-021 Warszawa
(+48) 22 391 49 80
sekretariat.warszawa@pkpcargotabor.com
Projekt i realizacja Santri.eu